Wakacje w Gnieźnie nad wodą - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wakacje w Gnieźnie nad wodą

Data publikacji 27.06.2017

„Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania – na plaży i kąpielisku” to przedsięwzięcie zorganizowane dla wszystkich dzieci, młodzieży i dorosłych z naszego miasta, na tak zwanych „Łazienkach” nad Jeziorem Winiary w Gnieźnie. Najważniejsza jednak była profilaktyka bezpieczeństwa nad wodą...

 

Dzisiaj 27 czerwca 2017 roku, gnieźnieńscy funkcjonariusze Policji przeprowadzili wspólnie z Radą Osiedla Tysiąclecia i Gnieźnieńskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji organizatorem imprezy otwarcia sezonu kąpielowego na tak zwanych „Łazienkach”, czyli nad Jeziorem Winiary.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie wzięli czynny udział w przeprowadzeniu spotkania i pogadanki z uczestnikami na temat zachowań na plaży miejskiej i kąpielisku.

Zwrócono uwagę, co wolno osobom wypoczywającym i korzystającym z uroków tego miejsca, a czego nie wolno. Ważnym elementem spotkania z Policją było uwrażliwienie obecnym problemu alkoholowego i jego związku z tragediami nad wodą.

W trakcie pogadanki akcent padł na zachowania akceptowalne i na te, które w konsekwencji prowadzą do wykluczenia społecznego, jak na przykład spożywanie alkoholu, uzależnienie od niego, a także od innych podobnych działających środków – dopalacze i narkotyki.

Policjanci rozdawali przygotowane w ramach projektu „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” ulotki i naklejki informujące o bezpiecznym korzystaniu ze zbiorników wodnych. Zaproszono wszystkich uczestników do wzięcia udziału w konkursie filmowym ogłoszonym przez Komedę Główną Policji pod tytułem „Filmowy przeWODNIK”.

Poinformowano również uczestników szczególnie dorosłych o konsekwencjach prawnych i karnych za niestosowanie się do norm prawnych i zachowań zgodnych z dobrym obyczajem.

Oczekujemy od społeczeństwa reakcji w przypadku zauważenia łamania norm społecznych nie tylko w miejscach odpoczynku i rekreacji, aby nam się lepiej żyło i odpoczywało.