Nowe urządzenia do badania trzeźwości - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe urządzenia do badania trzeźwości

Data publikacji 23.06.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie otrzymali trzy nowe urządzenia do badania trzeźwości – 2 sztuki o nazwie AlcoBlow i 1 alkomat A2.0/04. Urządzenia zostały uroczyście przekazane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu w obecności władz miasta.

 

W dniu 22 czerwca br. sprzęt został przekazany na ręce mł. insp. Przemysława Kozaneckiego Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie przez przez Piotra Gruszczyńskiego dyrektora WORD w Poznaniu. W spotkaniu udział wziął włodarz miasta Tomasz Budasz oraz strażnicy miejscy na czele z komendantem Tomaszem Francuszkiewiczem , którzy na co dzień współpracują z policjantami w Gnieźnie w zakresie prowadzenia szeroko rozumianej profilaktyki z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przekazane zostały w sumie 3 urządzenia o alkomat o nazwie AlcoBlow i A.0, które pozwalają na bardzo szybkie zweryfikowanie, czy osoba badana znajduje się w stanie po spożyciu alkoholu. Policjanci korzystający z tego sprzętu podkreślają, że te alkomaty bardzo ułatwiają pracę. Z nowych urządzeń korzystać będą między innymi policjanci drogówki, którzy codziennie pełniąc służbę dbają o bezpieczeństwo osób poruszających się po drogach powiatu gnieźnieńskiego. Jednym z głównych zadań w tej kwestii jest ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, dlatego też otrzymany sprzęt na pewno będzie odpowiednio wykorzystywany w codziennej służbie.