Jabłko czy cytryna? - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jabłko czy cytryna?

Data publikacji 22.06.2017

Cytryna zamiast mandatu, a jabłko dla kierowcy, który przestrzegał przepisów ruchu drogowego. Taką akcję przeprowadzili gnieźnieńscy policjanci z przedszkolakami w ramach wspólnych działań z Urzędem Miejskim pod nazwą "Biorę życie na trzeźwo". Podczas dzisiejszych kontroli obyło bez mandatów.

 

W Gnieźnie policjanci drogówki wspólnie z przedszkolakami, prowadzili działania „Jabłko czy cytryna”. Przez ponad dwie godziny na ul. Wrzesińskiej i Rynku w Gnieźnie funkcjonariusze sprawdzali czy kierowcy nie łamią przepisów ruchu drogowego. W trakcie kontroli dzieci nagradzały jabłkiem kierowców, którzy jechali zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Natomiast kierowcy, co do których istniały „zastrzeżenia”, zamiast mandatu otrzymywali cytryny.

Podczas prowadzonych działań dzieci wręczyły zdecydowanie więcej jabłek. Sami kierujący byli zaskoczeni nietypową kontrolą i z uśmiechem na twarzy przyjmowali owoce – nawet te kwaśne. Jeden z kierowców - honorowy dawca krwi podzielił się z przedszkolakami otrzymanymi w przychodni czekoladami.

Od dzisiaj do niedzieli Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie prowadzi wspólne działania pod nazwą Weekend Profilaktyczny "Biorę życie na trzeźwo". Wręczanie owoców jest jednym z jej elementów.