Szczęśliwy finał poszukiwań 42-latka - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 42-latka

Data publikacji 28.04.2017

Gnieźnieńscy policjanci po kilku godzinach poszukiwań odnaleźli 42-letniego gnieźnianina, którego zaginięcie tego samego dnia zostało zgłoszone przez członka rodziny. Zaginiony przebywał w lesie między Gnieznem a Cielimowem. Poszukiwania, w których uczestniczyło około 50 policjantów z psem, strażacy i dziennikarz portalu gniezno112.pl z dronem trwały kilka godzin.

 

Wczoraj, tj. 27.04.2017 r. około godziny 16:00 gnieźnieńscy policjanci przyjęli zgłoszenie od zaniepokojonego członka rodziny o zaginięciu 42-letniego mieszkańca naszego miasta. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna może chcieć targnąć się na swoje życie, ma również problemy zdrowotne, które mogą utrudnić mu wydostanie się z lasu do którego najprawdopodobniej się udał rowerem.

Z ustaleń wynikało, że zaginiony najprawdopodobniej znajduje się w okolicy ulicy Witkowskiej w Gnieźnie. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy Policji, Straż Pożarną, przewodnika z psem tropiącym ze Słupcy. W poszukiwaniach wziął również udział dziennikarz portalu gniezno112.pl z dronem. W sumie 42-latka szukało prawie 50 osób.

Po pewnym czasie udało się z zaginionym nawiązać kontakt telefoniczny, nie potrafił jednak wskazać miejsca w którym się znajduje. Po kilku godzinach obszar poszukiwań został zawężony do Lasu Miejskiego między ulicami Wrzesińską a Witkowską. Funkcjonariusze użyli sygnałów świetlnych oraz błyskowych. W pewnym momencie, kilka minut po godzinie 20:00 policjanci wydziału ruchu drogowego w pobliskich zaroślach zauważyli postać. Jak się okazało był to zaginiony 42-latek, którego przewieziono do szpitala.