Podsumowanie działań "Prędkość" - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań "Prędkość"

Data publikacji 28.04.2017

Policjanci drogówki prowadzili wczoraj kolejny dzień działania związane z kontrolą prędkości. W wyniku akcji zostało skontrolowanych 56 pojazdów, 47 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość jazdy, w tym zatrzymano 1 prawo jazdy i 2 dowody rejestracyjne.

 

Celem działań było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Do działań wykorzystano radiowóz wyposażony w urządzenie rejestrujące tzw. wideorejestrator.

W wyniku akcji zostało skontrolowanych 56 pojazdów, 47 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość jazdy, w tym policjanci zatrzymali również 1 prawo jazdy i 2 dowody rejestracyjne.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie przypominają, że od wielu lat jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.

Warto również podkreślić fakt, wynikający z policyjnych analiz, że nie zawsze konsekwencje łamania przepisów drogowych ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach za ich błędy, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego.