Amfetamina pod siedzeniem samochodu - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Amfetamina pod siedzeniem samochodu

Data publikacji 26.04.2017

Gnieźnieńscy policjanci kryminalni zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu radziejowskiego, który odpowie za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych. Mężczyzna wpadł w ręce stróżów prawa w chwili, gdy przewoził narkotyki samochodem. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad pół kilograma amfetaminy. Zatrzymany decyzją Sądu Rejonowego w Gnieźnie został tymczasowo aresztowany.

 

Na ul. Półwiejskiej funkcjonariusze zauważyli audi, które postanowili zatrzymać do kontroli. W pojeździe znajdował się 20-letni mieszkaniec powiatu radziejowskiego. W trakcie kontroli w bieliźnie mężczyzny kryminalni znaleźli folię z zawartością 26 gramów białego proszku. Podejrzewali jednak, że w aucie może znajdować się większa ilość zakazanych substancji, w związku z czym postanowili wezwać policyjnego przewodnika z psem Iwo ze słupeckiej komendy do wykrywania narkotyków. Podczas przeszukania pojazdu zwierzę pod fotelem pasażera znalazło torbę foliową z zawartością ponad pół kilograma, jak wykazało wstępnie przeprowadzone badanie, amfetaminy.

Mężczyzna został zatrzymany. Wcześniej był notowany przez policję za uszkodzenie mienia.

Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut posiadania znacznej ilości środków psychotropowych, za co kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące 20-latek spędzi w areszcie.