Bartosz Graczyk zwycięzcą konkursu "Ruszaj z głową" - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartosz Graczyk zwycięzcą konkursu "Ruszaj z głową"

Data publikacji 25.04.2017

Będąc propagatorami wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a także ucząc młodzież przepisów i odpowiednich zachowań na drodze Starostwo Powiatowe i Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie po raz kolejny zorganizowali konkurs skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą "Ruszaj z głową". Pierwsze miejsce zajął Bartosz Graczyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie.

W tegorocznym finale, który odbył się dzisiaj (25.04.2017) udział wzięło 14 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu gnieźnieńskiego. Była to kolejna edycja konkursu, którego celem jest propagowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród młodzieży oraz rozwijanie ich zainteresowań dotyczących przedmiotowego zagadnienia, a także wdrażanie do samokształcenia w tym zakresie.

Przybyłych uczestników przywitali I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie kom. Sławomir Sikorski oraz dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego Pan Marcin Makohoński.

Wszyscy, którzy przystąpili do konkursu, musieli się najpierw do niego przygotować. Należało zapoznać się z przepisami prawa o ruchu drogowym, z zasadami udzielania pierwszej pomocy, poruszania się w obrębie skrzyżowań itp. ponieważ takie pytania znalazły się w teście. Następnie szef gnieźnieńskiej drogówki nadkom. Karol Sekula omówił zasady konkursu. Uczestnicy na rozwiązanie testu składającego się z 18 pytań mieli 30 minut.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Cztery pierwsze miejsca zdobyli:

  1. Bartosz Graczyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie (zdobywca głównej nagrody - vouchera uprawniającego do bezpłatnego udziału w kursie na prawo jazdy kat. B ufundowanego przez Starostę Gnieźnieńskiego),

  2. Wiktoria Korytek z II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie (zdobywczyni nagrody II stopnia - nawigacji samochodowej na Polskę i Europę z wykupioną usługą bezpłatnych aktualizacji przez cały okres użytkowania urządzenia oraz opustu cenowego 10% na kurs prawa jazdy kat. B w OSK Belfer w Gnieźnie)

  3. Julita Ogórkiewicz z II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie (zdobywczyni nagrody II stopnia - rejestratora drogi oraz opustu cenowego 10% na kurs prawa jazdy kat. B w OSK Belfer w Gnieźnie)

  4. Anna Kotwas z III Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie (zdobywczyni nagrody II stopnia - przenośnego głośnika/odtwarzacza bluetooth).