Szkoła Podstawowa nr 3 coraz bezpieczniejsza - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szkoła Podstawowa nr 3 coraz bezpieczniejsza

Data publikacji 30.03.2017

Szkołę Podstawową nr 3 w Gnieźnie odwiedzili przedstawiciele firmy Bridgestone wraz z policjantkami z Gniezna celem przedstawienia dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się na drodze oraz jazdy samochodem tylko i wyłącznie w foteliku.

 

Akcja „Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą, czyli dziecko bezpieczne na drodze” jest częścią globalnej akcji „Think before you drive” organizowanej przez fundację Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA, korporację Bridgestone oraz związku motoryzacyjne na całym świecie.

Podczas zajęć dzieci uczyły się, jak prawidłowo zapinać pasy, jak korzystać z fotelika samochodowego i być widocznym na drodze. W trakcie akcji dzieci mogły również spróbować samodzielnie zapiąć pasy. Oglądały odciski opon na drodze. Uczyły się numerów alarmowych. Pokonywały przejście dla pieszych. Ponadto miały możliwość obejrzenia filmów dydaktycznych okazujących celowość zapinania dziecka w fotelik samochodowym podczas podróżowania samochodem.

Główną atrakcją pokazu był manekin Jan przebrany w żółty strój manekina testowego używanego w symulacji wypadków samochodowych NCAP. Dodatkowo wszystkie przedszkolaki otrzymały odblaskowe woreczki, kamizelki, magnesy, kredki i kolorowanki, pomagające utrwalić nabytą wiedzę.

Dzieci były zachwycone zajęciami , do tego stopnia że same informowały policjanta kto i jak często przewozi ich w aucie bez fotelika … zatem Drodzy Rodzice zapinajcie swoje pociechy w pasy i sadzajcie na odpowiednim dla ich wieku foteliku.