Konferencja "Szkoły w chmurze - cyberbezpieczeństwo" - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Konferencja "Szkoły w chmurze - cyberbezpieczeństwo"

Data publikacji 29.03.2017

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży korzystającej z technologii chmurowej oraz promowanie bezpiecznego korzystania z internetu i nowoczesnych technologii IT. O tym jak ewoluuje, o nowych zagrożeniach i procedurach postępowania przy wystąpieniu zdarzenia w cyberprzestrzeni od gnieźnieńskiego profilaktyka społecznego sierż. sztab. Arkadiusza Wieczorka i innych prelegentów mogli dowiedzieć się goście konferencji, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 12 w Gnieźnie.

W II Ogólnopolskiej Konferencji dla Dyrektorów i Nauczycieli "Szkoła w chmurze" udział wzięli Zastępca Prezydenta Gniezna Michał Powałowski, Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie mł. insp. Przemysław Kozanecki, dyrektorzy, nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy, funkcjonariusze policji, a także inne instytucje działających na rzecz bezpieczeństwa w sieci.

Internet stał się środowiskiem codziennego życia dzieci i młodzieży. Badania pokazują, że Polska znajduje się w czołówce informacyjnej w Europie. Powszechnie dostępne narzędzia, łatwość docierania do znacznej grupy odbiorców i anonimowość spowodowały, że coraz częściej są źródłem do szerzenia przemocy, czy nienawiści. W procesie kształcenia, socjalizacji młodego pokolenia szkoła powinna być bezpieczna w sieci. O jego zapewnieniu podczas korzystania z internetu na terenie szkół i poza nimi mówili prelegenci konferencji.

Szef gnieźnieńskich policjantów mówił o bieżących i planowanych działaniach prowadzonych przez funkcjonariuszy w tym obszarze. Policja podjęła również walkę z nowym niebezpieczeństwem, które pojawiło się w sieci. W naszym powiecie policjanci już spotykają się z rodzicami i nauczycielami w szkołach, by ostrzegać ich przed niebezpieczną grą, w wyniku której dochodzi do samookaleczeń dzieci i młodzieży. Podczas spotkań apelujemy do rodziców o jeszcze większe zwracanie uwagi na to, co dzieci robią i czego szukają w internecie.

Profilaktyk społeczny sierż. sztab. Arkadiusz Wieczorek opowiedział o procedurach postępowania przy wystąpieniu zdarzenia w cyberprzestrzeni i roli Policji w walce z przestępcami.