Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tydzień Pomocy Ofiarom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Data publikacji 21.02.2017

Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie wzorem lat ubiegłych włącza się w organizację w dniach od 21 lutego do 26 lutego 2017 roku „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”. Zasadniczym celem inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Naczelnicy i funkcjonariusze Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie przyjmować będą zainteresowane osoby – osoby pokrzywdzone przestępstwem w godzinach urzędowania na terenie jednostki przy ul. Papieża Jana Pawła II 2. Komendanci Komisariatów (Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno i Witkowo) udzielać będą wymienionym osobom porad w swoich siedzibach. Funkcjonariusze udzielać będą informacji prawnych, praktycznych porad dotyczących praw jakie przysługują osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Akcja ma przede wszystkim charakter edukacyjny, a jednym z jej podstawowych celów ma być uświadomienie i poinformowanie społeczeństwa o uprawnieniach, jakie w obowiązującym porządku prawnym przysługują osobom pokrzywdzonym, jak również przypomnienie, że w tej trudnej dla siebie sytuacji nie są sami.

 

https://ms.gov.pl/pl/informacje/news,9090,bezplatne-porady-w-tygodniu-pomocy-osobom.html#prettyPhoto

Powrót na górę strony