Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i celnicy zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

Data publikacji 19.01.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Poznaniu kolejny raz przeprowadzili wspólne działania, których celem jest zwalczanie przestępczości związanej z urządzaniem nielegalnych gier na automatach. Poprzednia akcja miała miejsce na początku październiku, a w jej efekcie zabezpieczono 16 automatów do gier losowych o niskich wygranych. Tym razem z salonów gier wycofano 5 automatów.

Policjanci prewencji gnieźnieńskiej komendy oraz celnicy z Poznania, wobec zapowiadanej dalszej walki z nielegalnym hazardem, kolejny raz przeprowadzili wspólne działania skierowane przeciwko osobom zajmującym się organizowaniem gier, niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych. Czynności w trakcie których skontrolowano salony gier i inne lokale odnośnie posiadanych zezwoleń na prowadzenie działalności w zakresie gier o niskich wygranych były prowadzone w całym powiecie.  

Łącznie, w dwóch miejscach (sklepie i salonie gier) w efekcie kontroli zabezpieczono 5 automatów do gier o wartości ok. 60 000 złotych i pieniądze w wysokości ponad 1 000 złotych do dalszego postępowania, które prowadzi Urząd Celny w Poznaniu. Jak się okazało w zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na urządzanie których wymagana jest koncesja.

Powrót na górę strony