Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi na drogach powiatu - podsumowanie weekendu

Data publikacji 23.01.2017

Od piątku do niedzieli policjanci ujawnili 3 nietrzeźwych kierujących na drogach powiatu gnieźnieńskiego. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca skody zatrzymany do kontroli drogowej w Kiszkowie. Mężczyzna miał 1,8 promili alkoholu w organizmie. Nieco mniej miała kierująca oplem. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało 1,2 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

W trakcie minionego weekendu policjanci, na dogach powiatu gnieźnieńskiego zatrzymali 2  kierowców jadących  samochodami osobowym „na podwójnym gazie” oraz jednego nietrzeźwego rowerzystę.

Pierwszego nietrzeźwego kierowcę policjanci z Kłecka zatrzymali na Rynku w Kiszkowie kilka minut po północy z piątku na sobotę. 46-latek kierujący skodą fabia miał w organizmie 1,8 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę po godzinie 6:00 na ul. Strumykowej w Gnieźnie funkcjonariusze referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej 55-letnią mieszkankę Janowca Wlkp. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kobiety 1,2 promila alkoholu.

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zatrzymali również nietrzeźwego rowerzystę. W miejscowości Czechy w gminie Kłecko 41-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego jechał swoim jednośladem mając w organizmie 1,9 promila alkoholu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności  oraz zakaz kierowania  pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 000 złotych, gdy osoba po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. Jeśli osoba kolejny raz kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne, jakie orzeka sąd, jest nie mniejsze niż 10 000 złotych.

Powrót na górę strony