Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli, bo skradzioną kartą płacili zbliżeniowo

Data publikacji 23.09.2016

Przykładowy obrazPolicjanci kryminalni z Gniezna zatrzymali dwie osoby, które ukradły pokrzywdzonej torebkę portfel z kartą płatniczą, pieniędzmi i dokumentami. Złodzieje wpadli, bo płacili za zakupy kradzioną kartą płatniczą.

 

Do kradzieży torebki doszło na początku września br. w jednym z gnieźnieńskich lokali. Pokrzywdzona przebywając w klubie piła alkohol. Następnego dnia zgłosiła zawiadomienie o kradzieży. W torebce znajdowały się dokumenty, kosmetyki, ładowarka do telefonu, karta bankomatowa, 600 złotych i inne drobne przedmioty. Gnieźnianka wyceniła straty na 880 złotych.

Sprawą zajęli się gnieźnieńscy kryminalni. Stróże prawa ustalili, że przy użyciu skradzionej karty dokonano 7 płatności zbliżeniowych. Do przestępstw doszło na terenie kilku stacji paliw w Gnieźnie. Zostały one zarejestrowane przez kamery monitoringu stacji. Śledczy z wizerunkami sprawców zabezpieczyli nagrania. Teraz pozostało ustalić ich tożsamość, ale i z tym sobie poradzili. W tym tygodniu została zatrzymana 20-letnia gnieźnianka, a zaraz po niej 29-letni gnieźnianin. Sprawczyni usłyszała zarzuty 7 oszustw o łącznej wartości prawie 200 złotych, sprawca zarzuty kradzieży torebki i dokumentów.

Rabusie nie byli dotąd karani. W całości naprawili wyrządzoną szkodę i zadośćuczynili pokrzywdzonej poniesione straty.

Powrót na górę strony