Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zachęcali do oddawania krwi

Data publikacji 22.09.2016

Przykładowy obrazGnieźnieńskie policjantki z Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii uczestniczyły we wspólnej akcji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o. i  Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża  pod hasłem "Oddaj krew z Cieplikiem". 

 

W dniu 17 września br. na gnieźnieńskim Rynku odbyła się akcja „Oddaj krew z cieplikiem. Celem akcji było ratowanie ludzkiego życia poprzez honorowe oddawanie krwi.

W specjalnie przygotowanym do pobierania krwi autobusie w godz. 10-15 można było oddawać krew potrzebującym. Frekwencja jak zwykle w tego typu akcjach dopisała, dzięki czemu zebrano 18,9 litrów cennego płynu, który oddało 42 honorowych dawców.

Na Rynku pojawiły się także policjantki z Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii: mł. asp. Donata Szymalak i mł. asp. Agnieszka Franckiewicz z mini miasteczkiem ruchu drogowego. Można także było skorzystać z alkogogli, które imitują ostrość widzenia po spożyciu pewnej ilości alkoholu. A wszyscy chętni mogli sobie zrobić z maskotką wielkopolskiej policji „Pyrkiem”.

 

 

Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz

 

Powrót na górę strony