Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tacy sąsiedzi to skarb

Data publikacji 21.09.2016

Przykładowy obrazPolicjanci z Witkowa zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 35-latka bez stałego miejsca zamieszkania. Sprawca wiedząc, że właścicieli nie będzie w miejscu zamieszkania włamał się do ich domu. Kręcącego się w pobliżu pobliskiej posesji mężczyznę zauważyli sąsiedzi pokrzywdzonej. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Sąsiedzka czujność przyczyniła się do zatrzymania przez policję 35-letniego złodzieja. Ten włamał się do domu, po czy ukradł złotą biżuterię.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend po godzinie 22:00 w jednej z miejscowości w pobliżu Witkowa. Wówczas to sąsiedzi zauważyli mężczyznę kręcącego się w pobliżu domu ich znajomych. Nie pozostali obojętni i skontaktowali się z właścicielką nieruchomości i policjantami z Komisariatu Policji w Witkowie. Mundurowi szybko zjawili się pod wskazanym adresem. Złodziej na widok funkcjonariuszy zaczął się oddalać. Pomimo wezwania do zatrzymania nie zastosował się do poleceń stróżów prawa. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazał się nim 35-latek bez stałego miejsca zamieszkania, znajomy pokrzywdzonej kobiety. Policjanci odzyskali skradzioną przez niego złotą biżuterię. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że przypadkiem dowiedział się, że jego znajoma tego dnia wyjeżdża, postanowił wykorzystać okazję i ją okraść. W tym celu wynajął taksówkę. Drogę powrotną odbył jednak w policyjnym radiowozie.

Policjanci odzyskali skradzioną przez niego złotą biżuterię.Sprawca już usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Gnieźnieńscy policjanci apelują o sąsiedzką solidarność. W przypadku podejrzanych osób lub odgłosów dochodzących z domu sąsiada nie powinniśmy się wahać i natychmiast dzwonić na policję pod bezpłatny nr tel. 997.

 

 

Przykładowy obraz

 

Powrót na górę strony