Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czy dzieci wiedzą co to jest cyberprzemoc?

Data publikacji 21.09.2016

Przykładowy obrazDzieci ze Szkoły Podstawowej Milenium w Gnieźnie wzięły udział w spotkaniu, które odbyło się  z profilaktykiem społecznym sierż. sztab. Arkadiuszem Wieczorkiem z gnieźnieńskiej policji. Celem spotkania było uświadomienie dzieci jak bardzo łatwo stać się ofiarą „cyberprzemocy”.

 

 

We wtorek, 20 września 2016 roku w Szkole Podstawowej Milenium przy ul. Pstrowskiego w Gnieźnie  odbyło się spotkanie  profilaktyczne pod nazwą „Dzieci a cyberprzemoc”. Obecnych na prelekcji było 110 uczniów. Profilaktyka społecznego zaprosiła pani Dyrektor dr Iwona Gawrecka. Spotkanie z uczniami miało miejsce w sali wykładowej mającej możliwość zaprezentowania projekcji multimedialnej.

Uczestnicy spotkania poznali czym jest „cyberprzemoc” i jakie niesie za sobą zagrożenia dla dzieci w wieku szkolnym i nie tylko. Omówiono między innymi zagadnienia związane z problemami na portalach społecznościowych i treści  SMS przesyłanych telefonami komórkowymi pomiędzy dziećmi. Zwrócono uwagę na większą samokontrolę i umiejętność rozmawiania na te tematy z rodzicami i wychowawcami.

 

 

Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
 

 

Powrót na górę strony