Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli 7 krzewów konopi indyjskich

Data publikacji 19.09.2016

Przykładowy obrazDo 3 lat pozbawienia wolności grozi 36-letniemu mieszkańcowi gminy Niechanowo, u którego w czwartek policjanci ujawnili krzewy konopi indyjskich. W ogrodzie mężczyzny znaleziono 7 krzewów tej rośliny o wysokości około 2 metrów każda. Za uprawę konopi indyjskich grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Jednym z działań podejmowanych przez policjantów powiatu gnieźnieńskiego jest zwalczanie przestępczości narkotykowej. Dobre w tym zakresie rozpoznanie i podjęte przez nich czynności niejednokrotnie przekładają na zatrzymywanie osób zajmujących się tym procederem. Tak było i tym razem.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Witkowie, po uzyskaniu informacji o osobie, która może zajmować się uprawą konopi indyjskich postanowili to sprawdzić. W czwartek, 15 września br.  podczas przeszukania terenu zajmowanego przez 36-letniego mieszkańca gminy Niechanowo, znaleźli w ogrodzie mieszczącym się za budynkami gospodarczymi 7 krzewów konopi indyjskich o wysokości około 2 metrów każda. Funkcjonariusze zabezpieczyli ujawnione krzewy oraz zatrzymali 36-latka. Mężczyzna został przewieziony do Komisariatu Policji w Witkowie celem wykonania dalszych czynności. W trakcie rozmowy z policjantami mężczyzna przyznał się iż uprawa jest jego własnością. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut.

Za uprawę konopi indyjskich grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Przykładowy obraz

 

Powrót na górę strony