Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zastosował się do postanowienia prokuratora został aresztowany

Data publikacji 09.09.2016

Przykładowy obrazNa trzy miesiące do aresztu trafił 55-letni gnieźnianin. Mężczyzna był podejrzany o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad konkubiną. W połowie sierpnia br. prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Jednak to nie powstrzymało gnieźnianina. Gdy użył przemocy na pokrzywdzonej prokurator bez wahania wystąpił o zastosowanie tymczasowego aresztu, do którego Sąd Rejonowy w Gnieźnie się przychylił.

 

O sprawie pisaliśmy 19 sierpnia br. Zaczęło się od policyjnej interwencji. 55-latek od 2011 roku zachowywał się agresywnie wobec swojej konkubiny, wszczynał awantury, niszczył sprzęty domowe i wyposażenie mieszkania, wyzywał, popychał i szarpał, a przy tym ubliżał pokrzywdzonej. Do tego groził jej pobiciem, a nawet pozbawieniem życia. Na mocy postanowienia prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

Jednak już 25 sierpnia br. użył przemocy na pokrzywdzonej w celu wywarcia na niej wpływu jako świadka. Po tym zdarzeniu prokurator bez wahania wystąpił o zastosowanie tymczasowego trzymiesięcznego aresztu, do którego Sąd Rejonowy w Gnieźnie się przychylił.

Powrót na górę strony