Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty i dozory za usiłowanie rozboju

Data publikacji 02.09.2016

Przykładowy obrazPolicjanci z Gniezna zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o usiłowanie rozboju. Dwóch z nich zostało objętych dozorem policji, dwóch tymczasowo aresztowanych. Za usiłowanie rozboju grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Do zdarzenia doszło w piątek, 26 sierpnia br. wieczorem w pociągu relacji Toruń - Poznań. Na korytarzu czterech mężczyzn podeszło do jednego z pasażerów. Na korytarzu pobili pokrzywdzonego, z czego dwóch napastników kopało go po całym ciele. Gdy pobity pasażer próbował zadzwonić na policję usiłowali zabrać mu telefon. Mężczyzna z licznymi siniakami i stłuczeniami udał się do szpitala. Na miejscu otrzymał pomoc, jednak nie był hospitalizowany. Po dwóch dniach zgłosił sprawę na policję.

Funkcjonariusze kryminalni, którzy zajęli się sprawą ustalili dane osobowe sprawców i zaczęli ich szukać. Część sprawców została zatrzymana jeszcze tego samego dnia, pozostali następnego. Okazali się nimi trzej bracia  w wieku od 17 do 23 lat oraz ich 18-letni znajomy. Wszyscy są mieszkańcami Gniezna.

We wtorek,  30 sierpnia br. policjanci doprowadzili zatrzymanych do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut usiłowania rozboju. Dwóch podejrzanych zostało objętych policyjnym dozorem, dwóch na wniosek prokuratora otrzymało zgodnie z postanowieniem Sądu Rejonowego w Gnieźnie tymczasowy trzymiesięczny areszt

Za usiłowanie rozboju grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz

 

Powrót na górę strony