Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakończyła się policyjna akcja "Bezpieczne Wakacje 2016"

Data publikacji 01.09.2016

Przykładowy obrazPolicjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zakończyli działania pod nazwą „Bezpieczne Wakacje 2016”. W okresie letnim mundurowi kontrolowali akweny wodne, spotykali się z najmłodszymi przebywającymi na półkoloniach, uczestniczyli w festynach, prowadzili działania profilaktyczno-kontrolne na drogach powiatu. Akcja która trwała od 24 czerwca do 31 sierpnia br. miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży korzystającym z wypoczynku letniego.

 

Zakończyła się policyjna akcja "Bezpieczne Wakacje 2016". Jak co roku w okresie wakacji policjanci z Gniezna i okolicznych komisariatów spotykali się z dziećmi przebywającymi na półkoloniach i omawiali podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku. Przypominali najmłodszym użytkownikom dróg jak bezpiecznie poruszać się po mieście i poza nim, ostrzegali przed zagrożeniami związanymi z wypoczynkiem nad wodą, zabawą na podwórku i w lesie. Na akweny wodne w powiecie wypłynęli policyjni wodniacy, którzy strzegli bezpieczeństwa wypoczywających nad wodą.

Policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone kontrole kierowców, sprawdzali stan ich trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na autokary przewożące zorganizowane grupy młodzieży. Mundurowi sprawdzali sposób przewożenia bagażu, czy kierowcy zapinają pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są fotelikach.

Wszystko po to, aby dzieci nie tylko wypoczęte, ale całe i zdrowe stawiły się na początku września do szkoły. Od dzisiaj policjanci rozpoczynają kolejną edycję akcji „Bezpieczna Droga Do Szkoły”.

Powrót na górę strony