Policja z dziećmi w Niechanowie - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policja z dziećmi w Niechanowie

Data publikacji 28.07.2016

Przykładowy obrazGnieźnieńscy policjanci razem z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przeprowadzili akcję profilaktyczną w czasie trwania zawodów sportowych zorganizowanych przez Wójta Gminy Niechanowo oraz Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan z Gniezna. W przedsięwzięciu, które odbyło się na terenie Zespołu Szkół w Niechanowie uczestniczyło około 350 półkolonistów z powiatu gnieźnieńskiego i sąsiednich...

 

W środę, 27 lipca 2016 roku na terenie Zespołu Szkół w Niechanowie przy ul. Różanej 33 zgromadziło się około 350 uczestników zawodów sportowych z półkolonii organizowanych w Gnieźnie i pobliskich miejscowościach.

Boisko szkolne zgromadziło dzieci w wieku szkolnym wraz z wychowawcami oraz zaproszonymi licznie gośćmi na czele z Wójtem Gminy Niechanowo Eugeniuszem Zamiarem, Prezesem Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan z Gniezna Stanisławem Dolacińskim i Prezesem Honorowym SMW Tadeuszem Tomaszewskim.

Policjanci gnieźnieńscy asp. Krzysztof Socha z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii, profilaktyk społeczny sierż. sztab. Arkadiusz Wieczorek oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji z Poznania sierż. sztab. Marcin Smuszkiewicz i sierż. sztab. Radosław Szygenda (WRD) uczyli dzieci prawidłowych zachowań na ulicy w czasie jazdy rowerem oraz bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Były również prowadzone indywidualne rozmowy z funkcjonariuszami na tematy dotyczące bezpiecznych wakacji.

Ciekawostką była pieczątka z „Sierżantem Pyrkiem”, którą każde dziecko chciało mieć na swojej ręce, nawet po kilka odbitek.

Po wspólnej zabawie edukacyjno-profilaktycznej oraz zmaganiach sportowych załoga wozu Ochotniczej Straży Pożarnej z Niechanowa zaprosiła dzieci do zabawy przy kurtynie wodnej. Była to niewątpliwie jedna z większych atrakcji dla uczestników w tak upalny dzień.

 

 

 

 

Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz