Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za uszkodzenie grobowców i znieważenie zwłok

Data publikacji 29.06.2016

Przykładowy obrazPolicjanci z Trzemeszna przedstawili zarzuty dwóm 26-letnim mieszkańcom gminy Trzemeszno, którzy uszkodzili dwa grobowce rodzinne i znieważyli zwłoki. Sprawcy na miejscu przestępstwa sfotografowali telefonem komórkowym zwłoki mężczyzny pochowanego kilkanaście lat temu, a następnie za pośrednictwem portalu społecznościowego rozesłali swoim znajomym. Za uszkodzenie mienia i znieważenie zwłok, prochów ludzkich lub miejsca pochówku grozi do pięciu lat więzienia.

 

W maju, w święto Bożego Ciała, policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie zostali powiadomieni o uszkodzeniu dwóch grobowców rodzinnych i znieważeniu zwłok w miejscu ich spoczynku na miejscowym cmentarzu parafialnym. W pierwszym przypadku sprawcy siłowo włamali się do grobowca, a następnie otworzyli wieko jednej trumny i sfotografowali telefonem komórkowym zwłoki mężczyzny pochowanego 19 lat temu. Natomiast w przypadku drugiego grobowca nie udało im się dostać do środka, odgięli tylko drzwi wejściowe.

Na miejscu zdarzenia policjanci z Trzemeszna i Gniezna prowadzili czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. Z uwagi na to, że zwłoki nie zostały okradzione stróże prawa wszczęli dochodzenie w sprawie znieważenia zwłok i uszkodzenia mienia. Pokrzywdzeni wycenili łączne straty na 2 700 złotych.

Na trop sprawców policjanci z Trzemeszna wpadli po tym, jak zrobione przez siebie zdjęcie zwłok za pośrednictwem portalu społecznościowego rozesłali do swoich znajomych. Po nitce do kłębka ustalono, że ścisły związek ze sprawą mają dwaj 26-letni mieszkańcy gminy Trzemeszno. W minioną niedzielę, 26 czerwca śledczy przedstawili mężczyznom zarzuty. Podejrzani bardzo żałowali za swój występek i tłumaczyli się w ten sposób, że spożyli wcześniej alkohol, który dodał im odwagi.

Za uszkodzenie mienia i znieważenie zwłok, prochów ludzkich lub miejsca pochówku grozi do pięciu lat więzienia.

 

 

Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz

 

Powrót na górę strony