Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca autobusu po alkoholu wiózł dzieci na turniej

Data publikacji 27.06.2016

Przykładowy obrazGnieźnieńscy policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali 65-letniego mieszkańca Rogoźna, który przewoził autobusem 15 osób, w tym 9 dzieci udających się na turniej piłkarski. W trakcie rutynowej kontroli okazało się, że mężczyzna znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania. Sprawa trafi do sądu.

 

W niedzielę, 26 czerwca br. po godzinie 9.00 rano, w miejscowości Polska Wieś funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej autobus marki Mercedes-Benz. Kierujący, którym okazał się 65-letni mieszkaniec Rogoźna przekroczył w obszarze zabudowanym dozwoloną prędkość o 26 km/h. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Alkomat wykazał 0,32 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci poinformowali 15 pasażerów, wśród których było 9 dzieci udających się na turniej piłkarski z Rogoźna do Gniezna, że dalej nie pojadą. Stróże prawa zatrzymali uprawnienia 65-latkowi.Sprawa o wykroczenie trafi do sądu.

Powrót na górę strony