Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gnieźnieńska Policja na festynie

Data publikacji 24.06.2016

Przykładowy obrazGnieźnieńscy policjanci zostali zaproszeni na festyn „Żegnaj szkoło – Witajcie wakacje” zorganizowany przez Gnieźnieńska Spółdzielnię Mieszkaniową oraz Radę Osiedla Winiary. Przedsięwzięcie odbyło się na osiedlu Piastowskim w Gnieźnie...

W czwartek 23 czerwca 2016 roku na osiedlu Piastowskim w Gnieźnie odbył się festyn pod tytułem „Żegnaj szkoło – Witajcie wakacje”. Impreza została zorganizowana pod kątem spotkania z najmłodszymi mieszkańcami Gniezna i profilaktyki dla bezpieczeństwa w czasie wakacji. Policjanci gnieźnieńscy zostali zaproszeni przez organizatorów Gnieźnieńską Spółdzielnię Mieszkaniową i Radę Osiedla Winiary.

Plac zabaw Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zgromadził liczne grupy przedszkolaków oraz dzieci w wieku szkolnym wraz z wychowawcami i rodzicami. Uczestnicy mogli wejść do policyjnych radiowozów i zrobić sobie fotografie z funkcjonariuszami.

Policjanci gnieźnieńscy z WRD, Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii oraz profilaktyk społeczny sierż. sztab. Arkadiusz Wieczorek uczyli dzieci prawidłowych zachowań na ulicy i na podwórku.

Nadchodzące wakacje to czas wędrówek po drogach całej Europy i naszej ojczyzny. Znajomość podstawowych przepisów ruchu drogowego są gwarantem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Dzieci poznawały zasady bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych w formie zabawy. Ponadto policjanci tłumaczyli jak zachować się na skrzyżowaniach, na chodniku oraz w czasie jazdy na rowerze.

Policjanci rozmawiali z dziećmi i ich rodzicami. Były liczne pytania dotyczące przede wszystkim bezpieczeństwa w czasie wakacji i właściwego korzystania z rekreacji nad wodą.

Odwiedzające festyn dzieci przedszkole były ubrane w kamizelki odblaskowe widoczne z daleka. Przypominamy, że odzież odblaskowa to bardzo ważny element bezpieczeństwa i sygnał ostrzegawczy dla wszystkich użytkowników dróg publicznych zwłaszcza po zmierzchu i w nocy.

Każdy pieszy poruszający się na terenie niezabudowanym szczególnie po zmierzchu lub w nocy powinien posiadać  kamizelkę lub elementy odblaskowe pod sankcją kary.

Przykładowy obraz

Przykładowy obraz

Przykładowy obraz

Przykładowy obraz

Przykładowy obraz

Przykładowy obraz

Przykładowy obraz

Powrót na górę strony