Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Terroryzm  oblicze zagrożenia

Data publikacji 22.06.2016

Przykładowy obrazProfilaktyk  Społeczny gnieźnieńskiej Policji brał udział w Radzie Pedagogicznej II Liceum Ogólnokształcącego  im. Dąbrówki  w Gnieźnie, na której omówił  istotne cechy współczesnego terroryzmu i radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych na terenie palcówki oświatowej. W szkoleniu wzięło udział ponad 40 nauczycieli

We wtorek 21 czerwca 2016 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Dąbrówki w Gnieźnie przy ul. Prym. Łubieńskiego 3/5 w czasie trwania Rady Pedagogicznej zostało przeprowadzone szkolenie pod kierunkiem profilaktyka społecznego sierż. sztab. Arkadiusza Wieczorka z gnieźnieńskiej Policji na temat współczesnego oblicza terroryzmu. 

W czasie szkolenia na Radzie Pedagogicznej  uczestniczący mieli okazje przy pomocy wykładu, prezentacji i filmu zapoznać się ze współczesnym obliczem aktu terrorystycznego. Policja przypomina, że terroryzm  dotyka nie tylko czasów współczesnych, ale  jest znany z historii nawet naszego kraju. Nie sposób na jednym szkoleniu omówić wszystkie zagadnienia tego problemu.

Szkoła jest miejscem, gdzie mamy czuć się bezpiecznie. W krajowym programie bezpieczeństwa, który obejmuje przede wszystkim placówki oświatowe, widzimy duże zaangażowanie dyrektorów i chęć poznawania oraz rozpoznawania zachowań terrorystycznych. Im więcej będziemy się szkolić tym więcej będziemy wstanie pomóc całemu społeczeństwu w tak ważnym obszarze jakim jest bezpieczeństwo wewnętrzne i międzynarodowe.

Szkolenie tego typu dało początek kolejnym spotkaniom z Policją, które mają się odbyć już w nowym roku szkolnym 2016/2017 obejmując różne obszary współczesnych zagrożeń.


Przykładowy obraz

Przykładowy obraz

Przykładowy obraz

Przykładowy obraz

Powrót na górę strony