Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie wolontariuszy Archidiecezji Gnieźnieńskiej biorących udział w Światowych Dniach Młodzieży

Data publikacji 20.06.2016

Przykładowy obrazPrzygotowania do Światowych Dni Młodzieży weszły w Gnieźnie na ostatnią prostą. W siedzibie Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Św. Wojciecha w Gnieźnie policjanci z gnieźnieńskiej Komendy i ABW  we współpracy z Archidiecezją Gnieźnieńską zorganizowali szkolenie wolontariuszy gotowych do realizacji swoich zadań w związku z udziałem na Światowych Dniach Młodzieży organizowanych w Krakowie

W sobotę 18 czerwca 2016 roku odbyło się szkolenie w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Św. Wojciecha w Gnieźnie przy ul. Czarnieckiego 7, a mające  na celu przygotowanie wolontariuszy z grupy Jordan – Archidiecezji Gnieźnieńskiej do właściwego reagowania na mogące wystąpić sytuacje i zdarzenia kryzysowe. Szkolenie zostało podzielone na dwa moduły. Pierwszy został przeprowadzony przez oficera ABW i dotyczył zagadnień terrorystycznych. Drugi przeprowadzony przez profilaktyka społecznego  sierż. sztab. Arkadiusza Wieczorka oraz doświadczonego policjanta w dziedzinie zabezpieczeń asp. sztab. Adama Owczarzaka. Funkcjonariusze wykorzystali prezentacje multimedialne, które pomogły zrozumieć sposób zachowania się w czasie sytuacji kryzysowych i współpracy z Policją w przypadku pojawienia się znamion przestępstw i wykroczeń.

Wolontariusze, których było ponad 170 osób – jak przekazał koordynator archidiecezjalny ks. Wojciech Orzechowski z Gniezna - zostali pouczeni o obszarach odpowiedzialności nie tylko karnej na terenie RP, o której obowiązkowo należy poinformować uczestników spotkania będących pod ich opieką ze szczególnym uwzględnieniem obcokrajowców.

Funkcjonariusze omówili zagadnienia związane z bezpieczeństwem ogólnym oraz udziałem w imprezach masowych, a także algorytmy postępowania w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu.

Wolontariusze z Archidiecezji Gnieźnieńskiej zebrani na szkoleniu zadawali liczne pytania, na które funkcjonariusze udzielali odpowiedzi. Pytania dotyczyły różnych obszarów, ale przede wszystkim były one związane z bezpieczeństwem imprez masowych.  Młodzież według naszej oceny była wdzięczna za naszą obecność nie tylko na szkoleniu, ale za to że Policja i służby zaproponowały wsparcie i ewentualną pomoc w miejscach organizacji całego przedsięwzięcia.

Dzięki tego typu spotkaniom i szkoleniom, wolontariusze będą z pewnością w stanie lepiej zadbać o własne bezpieczeństwo, ale też o bezpieczeństwo swoich podopiecznych - uczestników Światowych Dni Młodzieży. Miłym akcentem na zakończenie były gromkie brawa jako forma podziękowania dla szkolących młodzież funkcjonariuszy.


Przykładowy obraz

Przykładowy obraz

Przykładowy obraz

Przykładowy obraz

Powrót na górę strony