Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uczciwy znalazca

Data publikacji 09.06.2016

Przykładowy obrazObywatelską postawą wykazał się Pan Mateusz - 23-letni mieszkaniec Trzemeszna, przebywający w Gnieźnie, który w środowe popołudnie zgłosił się do gnieźnieńskiej komendy. Mężczyzna przyniósł ze sobą skórzany portfel, pozostawiony przez klienta w jednym z marketów. Wewnątrz znajdowały się pieniądze oraz karta bankomatowa. Jeszcze tego samego dnia zguba trafiła do prawowitego właściciela.

 

    W minioną środę w godzinach popołudniowych do dyżurnego gnieźnieńskiej komendy zgłosił się Pan Matusz - mieszkaniec Trzemeszna przebywający aktualnie w Gnieźnie. Mężczyzna poinformował, że będąc na zakupach w markecie przy ul. Witkowskiej znalazł przy kasie skórzany portfel. Poprosił, aby zgubę przekazać prawowitemu właścicielowi. Wewnątrz portfela poza dokumentami i kartą bankomatową znajdowało się prawie 1 100 złotych.

  Dzięki obywatelskiej postawie znalazcy jeszcze tego samego dnia portfel z zawartością trafił do właściciela, którym okazała się mieszkańca gminy Gniezno. Dziękujemy znalazcy za uczciwość. Taka postawa jest godna naśladowania.

Powrót na górę strony