Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali mercedesa wartego 150 tys. zł.

Data publikacji 07.06.2016

Przykładowy obrazNa trzy miesiące do aresztu trafił 51-latek, który podejrzewany jest o oszustwo podczas wypożyczenia w jednej z niemieckich firm mercedesa cabrio wartości 150 tys. zł. Mężczyzna wbrew warunkom umowy przekroczył granicę z Polską. Przyjechał aż do Gniezna, gdzie zatrzymali go miejscowi policjanci, a odzyskane auto zabezpieczono na parkingu depozytowym. Podejrzanemu, który posługiwał się dwoma dokumentami tożsamości i poszukiwany był listami gończymi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Do zdarzenia doszło 1 czerwca. Tego dnia w jednej z wypożyczalni samochodów znajdującej się na terenie Berlina pojawił się mężczyzna, który wypożyczył mercedesa cabrio wartego 150 tys. zł. Wbrew zawartej umowie przekroczył autem granicę Polski, w związku z czym firma wypożyczająca zgłosiła jego utratę.

W dniu 2 czerwca w godzinach popołudniowych policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego zauważyli pojazd pasujący do opisu zaparkowany przy ul. Kostrzewskiego w Gnieźnie. Tę informację potwierdzili w policyjnej bazie danych. Na miejscu stróże prawa zatrzymali także kierowcę. Okazał się nim 51-letni mieszkaniec Swarzędza, który podczas kontroli drogowej posłużył się dokumentem tożsamości innej osoby. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, auto zaś zabezpieczono na parkingu depozytowym. Podczas wykonywania czynności wyszło na jaw, że zatrzymany poszukiwany był przez organy ścigania listami gończymi. Posługiwał się również jednocześnie dwoma ważnymi dowodami osobistymi wydanymi przez włodarzy dwóch różnych miast.

51-latek usłyszał zarzuty oszustwa, posługiwania się dokumentem innej osoby i przewożenia za granicę dokumentu innej osoby.

W niedzielę, 5 czerwca Sąd Rejonowy w Gnieźnie zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego trzymiesięcznego aresztowania. Za popełnione przestępstwa grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Przykładowy obraz

 

Powrót na górę strony