Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie Lednicy 2000

Data publikacji 06.06.2016

Przykładowy obraz

Tegoroczne XX Ogólnopolskie Spotkanie Młodych  - Lednica 2000 było bardzo spokojne, policja nie odnotowała żadnych wydarzeń. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwało 120 funkcjonariuszy. Mundurowych z Gniezna wspierali stróże prawa z Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Oprócz posterunków na drogach dojazdowych, mundurowi pełnili służbę na motorach i wodzie, a w pogotowiu czekał śmigłowiec policyjny. 

 

 

Gnieźnieńscy policjanci podsumowali spotkanie młodych – Lednica 2000, które odbyło się w sobotę, 4 czerwca br. pod hasłem „Amen”. Pod Bramą – Rybą zgromadziło się około 45 000 pielgrzymów, by wspólnie modlić się, uczestniczyć w eucharystii i wysłuchać przesłania papieża Franciszka. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwało 120 policjantów, w tym funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, Oddziałów Prewencji Policji KWP w Poznaniu, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Poznaniu i jednostek ościennych.

W dniach 4 i 5 czerwca zostały wprowadzone ograniczenia w ruchu drogowym w celu ułatwienia dojazdu autokarów jak najbliżej pól lednickich. Policja dążyła do tego aby zapewnić płynność ruchu, jednocześnie stróże prawa dbali o bezpieczeństwo przebywających i uczestniczących w uroczystościach pielgrzymów. Oprócz posterunków na drogach dojazdowych, mundurowi pełnili służbę na motorach i wodzie, a w pogotowiu czekał śmigłowiec policyjny.

Piękną pogodę na kilkanaście minut przerwała burza, jednak przez cały było upalnie. Policja nie odnotowała żadnych wydarzeń.

 

 

Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz

 

Powrót na górę strony