Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czas zacząć PaTrzeć na świat bez uzależnień

Data publikacji 02.06.2016
Przykładowy obraz

Ogólnopolski Głos Profilaktyki wybrzmiał w Gnieźnie w dniu 1 czerwca 2016 roku z udziałem młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W południe został uroczyście odczytany Zryw Wolnych Serc. Profilaktyka a Ty zgromadziła tych, którym zależy na życiu bez uzależnień i przemocy na terenie naszego miasta i powiatu.

W środę, 1 czerwca 2016 roku na terenie Centrum Kultury eSTeDe „Scena to dziwna” przy ul. Roosevelta 42  w Gnieźnie odbył się społeczny ZRYW WOLNYCH SERC w ramach programu „PaT” pod gnieźnieńskim hasłem „Czas zacząć PaTrzeć na świat bez uzależnień”. W Centrum Kultury zgromadziło się około 100 młodych ludzi z gnieźnieńskich szkół. Przybyli oni z wychowawcami, pedagogami i psychologami, którzy na co dzień nie tylko uczą jak żyć, ale i wspierają w różnych sytuacjach.  

Na przedsięwzięcie zostali zaproszeni wyjątkowi goście Prezydent Miasta Gniezna pan Tomasz Budasz oraz Starosta Gnieźnieński pani Beata Tarczyńska, którzy objęli akcję Patronatem Honorowym. Panią Starostę reprezentował pan Wicestarosta Jerzy Berlik. W imieniu pana Prezydenta przybyła pani Arleta Dolacińska. Zaproszeni goście honorowi podzielili się słowem, które wskazało na wartości życia bez uzależnień i szukania wsparcia w rozmowie z drugim człowiekiem. W związku ze Zrywem Wolnych Serc Pan Prezydent Tomasz Budasz nadesłał list, w którym pisze m.in. że ta akcja to świetna okazja ukazania Gniezna jako miasta, dla którego profilaktyka uzależnień wśród dzieci i młodzieży jest tematem ważnym i aktualnym.

Gospodarzem akcji PaT w Gnieźnie był Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie pan komisarz Sławomir Sikorski. Ponadto przybyli podlegli policjanci gnieźnieńskiej komendy, którzy aktywnie prowadzili spotkanie. W programie była inscenizacja w wykonaniu młodzieży III Liceum Ogólnokształcącego z Gniezna pt. „Czy warto?” w reżyserii pani pedagog Wioletty Kleinke. Młodzież wysłuchała koncertu grupy muzycznej „Fuse”  i „Create” złożonej z młodych artystów szkół gnieźnieńskich. Został również przeprowadzony finał konkursu na plakat PaT 2016  w którym wzięło udział prawie 50 autorów, którzy wykonali 29 prac. Laureatem nagrody I została Weronika Mellem z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Gnieźnie. II miejsce zajęła Agata Barylska z II Liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrówki w Gnieźnie, III miejsce zajęła praca zbiorowa autorstwa Julii Franc, Zuzanny Furmaniak i Karoliny Pawlak z III Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego. Laureaci oraz pozostali uczestnicy otrzymali ufundowane nagrody i upominki od  Pana Prezydenta i Pani Starosty Gnieźnieńskiej  oraz od gnieźnieńskiej Policji związane z tematyką PaT. 

Przykładowy obraz

Przykładowy obraz

Przykładowy obraz

Przykładowy obraz

Przykładowy obraz

Przykładowy obraz

Przykładowy obraz

Przykładowy obraz

 

Przykładowy obraz

Przykładowy obraz

Powrót na górę strony