Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za oszustwa

Data publikacji 25.05.2016

Przykładowy obrazTymczasowy trzymiesięczny areszt zastosował Sąd Rejonowy w Gnieźnie wobec 23-letniej kobiety, która za pośrednictwem kilku portali internetowych mogła oszukać nawet 1 000 osób w całej Polsce. Podejrzana wystawiała jako nowe swoją odzież i obuwie, ostatecznie po zaksięgowaniu wpłaty nie wywiązywała się z umowy. Sprawą zajmują się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępstwami Gospodarczymi. Za oszustwa grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Pod koniec października 2015 roku policjanci z Wydziału do Walki z Przestępstwami Gospodarczymi przedstawili zarzut oszustwa 22-letniej gnieźniance. Kobieta  za pomocą internetu wyłudzała pieniądze. Korzystała z dwóch portali ogłoszeniowych, na których podawała dane personalne innych zmyślonych przez siebie kobiet. Oferowała w atrakcyjnych cenach do sprzedaży obuwie znanych marek oraz kurtki i płaszcze. Towar za który płacili kupujący nigdy do nich nie dotarł. Wyłudzone pieniądze 22-latka gromadziła na kilku różnych kontach bankowych. Pomimo zastosowania przez prokuratora dozoru policyjnego podejrzana nie zaprzestała przestępczej działalności.

Śledczy zajmujący się przestępstwami gospodarczymi w dalszym ciągu pracowali nad sprawą ustalając liczne rachunki bankowe na które wpływały pieniądze od pokrzywdzonych. Na podstawie zgromadzonych w tej sprawie materiałów wszczęto postępowanie przygotowawcze dotyczące niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Z reguły były to kwoty od 15 do 200 złotych. Policjanci szacują, że pokrzywdzonych może być nawet 1 000 osób z całej Polski.

We wtorek, 24 maja br. funkcjonariusze przedstawili 23-latce 40 zarzutów o oszustwo, które w toku prowadzonego dochodzenia będą uzupełniane o dalsze czyny. Podejrzana nie stosowała się do wcześniejszych środków zapobiegawczych. Wobec powyższego Policja wystąpiła również z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego jakim jest tymczasowy areszt. Prokuratura wniosek podtrzymała i skierowała go do Sądu Rejonowego w Gnieźnie, który się do niego przychylił. Najbliższe trzy miesiące kobieta spędzi za kratami.

 

Za oszustwa grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz

 

Powrót na górę strony