Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za kradzieże telefonów

Data publikacji 24.05.2016

Przykładowy obrazOsiem dni aresztu zastosował Sąd Rejonowy w Gnieźnie wobec 22-letniego złodzieja telefonów komórkowych. Ten wynosił urządzenia z marketu w naszym mieście.

 

W dniu 11 maja br. 22-latek bez stałego miejsca zamieszkania wybrał się na „zakupy” do jednego z miejscowych sklepów ze sprzętem RTV. Podczas pobytu młody człowiek schował pod bluzę telefon komórkowy marki Huawei o wartości (bez grosza) 300 złotych, a następnie opuścił market. Po kradzieży udał się do Inowrocławia, gdzie nieznanej kobiecie sprzedał go za 120 złotych.

Dwa dni później mężczyzna postanowił swój proceder powtórzyć. Tym razem wpadł na gorącym uczynku kradzieży. Został ujęty przez personel sklepu i przekazany policjantom z referatu patrolowo – interwencyjnego. Kradzież została ponadto zarejestrowana przez kamery monitoringu.

Podczas sprawdzania 22-latka w policyjnym systemie okazało się, że ma dozór policji za poprzednie kradzieże. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Sprawą zajęli policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń. Tego samego dnia Sąd Rejonowy w Gnieźnie w postępowaniu przyspieszonym zastosował wobec podejrzanego 8 dni aresztu.

Powrót na górę strony