Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzut za uszkodzenie mienia

Data publikacji 19.05.2016

Przykładowy obrazGnieźnieńscy policjanci kryminalni ustalili dane osobowe, a następnie zatrzymali mężczyznę, który uszkodził mieszczący się na terenie jednej z miejscowych restauracji szklany panel służący do głosowego składania zamówień. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec gminy Orchowo, który usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Do zdarzenia doszło w nocy pod koniec kwietnia br. 25-letni mieszkaniec gminy Orchowo wraz z kolegami wracał samochodem z dyskoteki. Gdy mężczyźni poczuli głód postanowili skonsumować posiłek w jednej z gnieźnieńskich restauracji. Okazało się jednak, że w tym czasie była przerwa techniczna. W związku z tym personel poprosił, by klienci złożyli zamówienie na zewnątrz poprzez budkę do głosowego składania zamówienia. Jednak nie było kontaktu z obsługą. Wówczas 25-latek zdenerwował się, a swoją agresję przeniósł na szklany panel mieszczący się przy budce kopiąc w niego. Straty na szkodę restauracji wyniosły prawie 2 700 złotych.

Sprawą zajęli się gnieźnieńscy policjanci kryminalni, którzy ustalili dane sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie doprowadzony do siedziby Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, gdzie usłyszał zarzut uszkodzenia mienia.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony