Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna szkoła a terroryzm. Szkolenie dla nauczycieli

Data publikacji 13.05.2016

Przykładowy obrazW Szkole Podstawowej im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie odbyła się Rada Pedagogiczna z udziałem Profilaktyka Społecznego z gnieźnieńskiej Policji. Omówiono cechy współczesnego zagrożenia terrorystycznego na wybranym zdarzeniu. Wskazano podstawowe sposoby zachowania bezpieczeństwa w sytuacjach krytycznych na terenie palcówki oświatowej. W szkoleniu wzięło udział ponad 50 osób związanych bezpośrednio z funkcjonowaniem szkoły , Dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy oraz pozostali pracownicy.

 

W dniu 10 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie przy ul. Czerniejewskiej 12 w spotkaniu Rady Pedagogicznej wziął udział Profilaktyk Społeczny sierż. sztab. Arkadiusz Wieczorek, który przedstawił wybrane zagadnienie z  współczesnego oblicza terroryzmu.

W czasie spotkania uczestnicy mieli okazje przyjrzeć się bliżej jak radzić sobie w sytuacji, która może spotkać każdą placówkę oświatową na terenie naszego kraju. Nowe oblicze terroryzmu dotyka nie tylko krajów naszego kontynentu o czym donoszą media, ale także jest znany z historii Polski. Nie chodzi tu o walkę z okupantem. Trzeba rozróżnić definicję terroryzmu z definicją walki o wolność Narodu. Spotkanie z Radą Pedagogiczną zapoczątkowało cykl spotkań z Policją, które ma na celu dbanie o bezpieczeństwo na rzecz uczniów i lokalnego społeczeństwa. Warto zaznaczyć, że na jednym szkoleniu nie da się omówić wszystkich zagadnień.

Placówka oświatowa jest miejscem, gdzie uczniowie mają czuć się bezpiecznie. Jest to przede wszystkim zadanie dobrego przygotowania kadry na wypadek zagrożenia. W krajowym programie bezpieczeństwa, który obejmuje przede wszystkim szkoły. Widzimy duże zaangażowanie nauczycieli i chęć poznawania i rozpoznawania zachowań terrorystycznych. Im więcej będziemy się szkolić tym więcej będziemy wstanie zapobiegać w tak ważnym temacie jakim jest bezpieczeństwo. Chcemy godziwie i spokojnie egzystować, w przyjaźni z drugim człowiekiem. Chcemy żyć w pokoju. Spotkania i szkolenia mają nam w tym pomóc.  Przychodzi na myśl powiedzenie: „Im więcej potu na poligonie tym mniej krwi w bitwie”.

Przykładowy obraz

Przykładowy obraz

Przykładowy obraz

Przykładowy obraz
 

Powrót na górę strony