Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Noc Muzeów w KGP

Data publikacji 09.05.2016

Przykładowy obrazW tym roku do udziału w Nocy Muzeów, która odbędzie się 14 maja, zaprosi nas ponad 250 placówek w Warszawie. W tę wyjątkową noc Komenda Główna Policji również po raz kolejny otworzy swoje wrota dla zwiedzających. W KGP będzie można m.in. zobaczyć gabinet Komendanta Głównego Policji, zapoznać się z umundurowaniem i wyposażeniem polskiej Policji, odbędzie się też pokaz musztry i koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Policji. Zaczynamy o 18.00!


 

Komenda Główna Policji bierze udział w "Nocy Muzeów" po raz trzeci. W ramach Nocy Muzeów możliwe będzie zwiedzanie obiektu, który na co dzień jest niedostępny dla ogółu społeczeństwa. Będzie można zobaczyć m.in. gabinet Komendanta Głównego Policji oraz miejsca narad kierownictwa polskiej Policji – Salę Generalską.

Motywem przewodnim wydarzenia w KGP są „Cichociemni Policji Państwowej” – oficerowie i podoficerowie Policji Państwowej II RP – cichociemni żołnierze AK. W miniony wiek przeniosą zwiedzających funkcjonariusze w umundurowaniu Policji Państwowej II RP. Uzupełnieniem będą ekspozycje związane z historią formacji, jak i z codzienną służbą pełnioną współcześnie przez policjantów.

Na zwiedzających, którzy wybiorą się do Komendy Głównej Policji, będą czekać projekcje filmowe, zaś dla sympatyków muzyki zagra specjalnie Orkiestra Reprezentacyjna Policji. Ponadto, zobaczyć będzie można pokazy grup rekonstrukcyjnych, a na parkingu przed gmachem Komendy Głównej Policji zaprezentowany zostanie historyczny i współczesny policyjny sprzęt transportowy.

Pod okiem funkcjonariuszy z laboratorium kryminalistycznego będzie można zrobić własne odbitki linii papilarnych, tzw. odciski palców.

Organizatorzy nie zapominają o najmłodszych. Podczas nocnej wizyty w Komendzie Głównej Policji każde dziecko otrzyma certyfikat potwierdzający uczestnictwo w Nocy Muzeów 2016. Przygotowano również szereg upominków z logo Policji. Organizatorzy zapewniają niespodzianki, konkursy i możliwość wykonania własnym aparatem prawdziwego zdjęcia sygnalitycznego na zabytkowym krześle wykorzystywanym do tego celu w ubiegłym stuleciu.

Noc Muzeów w KGP uświetnią ponadto występy artystyczne społeczności programu „Profilaktyka a Ty”.

Będzie się działo! Serdecznie zapraszamy!

 

źródło - KGP

 

 

Przykładowy obraz

 

Powrót na górę strony