Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Terroryzm - jego oblicze. Szkolenie dla nauczycieli

Data publikacji 05.05.2016

Przykładowy obrazW Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie odbyła się Rada Pedagogiczna z udziałem Profilaktyka Społecznego sierż. sztab. Arkadiusza Wieczorka. Podczas spotkania omówiono istotne cechy współczesnego terroryzmu i radzenia sobie w sytuacjach krytycznych na terenie palcówki oświatowej. W szkoleniu wzięło udział ponad 40 osób związanych bezpośrednio z funkcjonowaniem szkoły , w tym dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy oraz pozostali pracownicy.

W dniu 26 kwietnia 2016 roku w Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie przy ul. Poznańskiej 47 w czasie trwania Rady Pedagogicznej zostało przeprowadzone szkolenie pod kierunkiem sierż. sztab. Arkadiusza Wieczorka na temat współczesnego oblicza terroryzmu.

W czasie szkolenia wszyscy uczestniczący w życiu placówki oświatowej, a będący na Radzie Pedagogicznej mieli okazje przy pomocy wykładu, prezentacji i filmu zapoznać się ze współczesnym obliczem aktu terrorystycznego. Terroryzm współczesny dotyka nie tylko krajów Europy, ale także jest znany w historii na trenie naszego kraju. Nie sposób na jednym szkoleniu omówić wszystkie zagadnienia tego problemu i przeszkolić  kadrę pracowników. To szkolenie zapoczątkowało cały cykl kolejnych ćwiczeń i nabywania umiejętności.

Szkoła jest miejscem, gdzie mamy czuć się bezpiecznie nie tylko jako uczniowie,  ale i jej nauczyciele. W krajowym programie bezpieczeństwa, który obejmuje przede wszystkim placówki oświatowe, widzimy duże zaangażowanie i chęć poznawania i rozpoznawania zachowań terrorystycznych. Im więcej będziemy się szkolić tym więcej będziemy wstanie pomóc całemu społeczeństwu w tak ważnym temacie jakim jest bezpieczeństwo wewnętrzne i międzynarodowe. Każdy chce godziwie i dobrze żyć w przyjaźni z drugim człowiekiem. Chcemy żyć w pokoju, dlatego musimy się szkolić i udoskonalać.

 

Powrót na górę strony