Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Majowy weekend 2016 - podsumowanie

Data publikacji 04.05.2016

Przykładowy obrazDługi majowy weekend za nami. Jak co roku nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwali policjanci. Od piątku do wtorku doszło do 2 wypadków, w których 2 osoby zostały ranne. Funkcjonariusze zatrzymali 8 kierujących po alkoholu.

 

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z drogówki. Na trasach wylotowych z miasta można było spotkać więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.

Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach był obecny także radiowóz nieoznakowany wyposażony w wideorejestrator.

Od piątku od godziny 14:00 do wtorku do północy, doszło do 2 wypadków, w których 2 osoby zostały ranne. Policjanci odnotowali również 18 kolizji drogowych.

Funkcjonariusze zatrzymali 8 kierowców pod wpływem alkoholem, w tym 4 znajdowało się w stanie nietrzeźwości. Ujawniona liczba kierujących pod wpływem alkoholu z jednej strony świadczy o dużej skuteczności i efektywności pracy Policji w walce z nietrzeźwością na polskich drogach, z drugiej strony powinna pobudzać do refleksji, że pomimo licznych apeli tylu kierowców zdecydowało się na jazdę na podwójnym gazie.

Powrót na górę strony