Dzieci a cyberprzemoc - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieci a cyberprzemoc

Data publikacji 28.04.2016

Przykładowy obrazDzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie wzięły udział w spotkaniu z profilaktykiem społecznym sierż. sztab. Arkadiuszem Wieczorkiem z gnieźnieńskiej policji. Obecnych w dwóch grupach było ponad 300 uczniów. Celem spotkania uświadomienie najmłodszych jak łatwo stać się ofiarą „cyberprzemocy”.

 

W poniedziałek, 25 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Księdza Majora Mateusza Zabłockiego przy ul. Łubieńskiego 7 obyły się dwa spotkania  profilaktyczne pod hasłem „dzieci a cyberprzemoc”. Profilaktyka społecznego zaprosiła pedagog szkolna pani Urszula Romanowska i psycholog pani Justyna Jutkowiak za zgodą Dyrekcji i grona pedagogicznego. Spotkanie z dziećmi miało miejsce na sali gimnastycznej.

Uczestnicy spotkania poznali czym jest „cyberprzemoc” i jakie niesie za sobą zagrożenia dla dzieci w wieku szkolnym. Policjant omówił między innymi zagadnienia związane z problemami na portalach społecznościowych i wiadomościami SMS przesyłanych telefonami komórkowymi pomiędzy dziećmi. Zwrócił również uwagę na większą samokontrolę i umiejętność rozmawiania na te tematy z rodzicami i wychowawcami. Spotkanie przeprowadzone  było w oparciu broszury wydanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu w 2015 roku pt. „Cyberprzemoc – porady prewencyjne”.

 

 

Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz