Dopalacze - nowe narkotyki. Szkolenie dla nauczycieli - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dopalacze - nowe narkotyki. Szkolenie dla nauczycieli

Data publikacji 27.04.2016

Przykładowy obrazW III Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie im. Jana III Sobieskiego odbyła się Rada Pedagogiczna z udziałem gnieźnieńskich policjantów, którzy przeprowadzili szkolenie na temat dopalaczy jako nowych narkotyków. Nauczyciele zapoznali się z algorytmem postępowania i rozpoznawania tego zjawiska.

 

W dniu 25 kwietnia 2016 roku w III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Gnieźnie przy ul. Sobieskiego 20 w czasie trwania Rady Pedagogicznej zostało przeprowadzone szkolenie. Wzięło w nim udział ponad 30 nauczycieli. Szkolenie na temat zażywania dopalaczy przez młodzież przeprowadzili asp. Krzysztofa Socha i sierż. sztab. Arkadiusz Wieczorek.

 

Policjanci zostali zaproszeni przez Dyrekcję szkoły w celu dokształcenia i  umiejętności rozpoznawania tego nowego zjawiska jakim są dopalacze i narkotyki  w naszym społeczeństwie. Szkolenie zostało oparte o prezentację multimedialną przygotowaną w tym celu. Uczestnicy mogli się dowiedzieć, jak wyglądają współczesne narkotyki na podstawie atrap oraz przy pomocy zestawu przedmiotów używanych przez młodzież do przechowywania i używania narkotyków. Zestaw ten został specjalnie opracowany do tego celu przez gnieźnieńskich policjantów.

 

W czasie szkolenia pojawiły się liczne pytania, na które policjanci odpowiadali. Wszyscy zebrani zapoznali się przede wszystkim z algorytmem postępowania w chwili ujawnienia osoby, która jest pod wpływem środka odurzającego. Celem tego algorytmu jest działanie zgodne z prawem i na podstawie obowiązującego prawa w Polsce. Po tego typu szkoleniach mamy świadomość, że problem z narkotykami i dopalaczami będzie szybciej rozpoznawalny i podjęte w tym kierunku działania zapobiegną ludzkim tragediom.

 

 

 

 

 

Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz