Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo odwiedzając cmentarze - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo odwiedzając cmentarze

Data publikacji 29.10.2015

Przykładowy obrazW związki ze zbliżającym się dniem 1 listopada, policjanci apelują o ostrożność podczas odwiedzania cmentarzy.

 

Zbliża się Święto Zmarłych i wiele osób odwiedza cmentarze, aby posprzątać groby i dokonać ewentualnych napraw. Przeważnie są to osoby starsze, które pochłonięte pracą nie zwracają uwagi na otoczenie. Taka sytuacja jest dla złodziei doskonałą okazją do kradzieży. Torebka pozostawiona przy grobie, gdy jej właścicielka udaje się po wodę, jest łakomym kąskiem dla przestępcy.

Pamiętajmy też, aby nie mieć przy sobie dużej ilości pieniędzy ani wartościowych przedmiotów. Jeżeli jednak jakieś cenne rzeczy posiadamy, trzeba je ukryć w miejscach trudno dostępnych.

Przebywając na cmentarzu warto zwracać uwagę na osoby w naszym otoczeniu. Jeżeli ich zachowanie jest podejrzane, policja prosi o poinformowanie pracowników cmentarza bądź bezpośredni kontakt z funkcjonariuszami.

Tereny cmentarzy są już patrolowane przez policjantów i strażników miejskich, jednak samodzielnie dbając o własne bezpieczeństwo możemy uniknąć zagrożenia.