Policjanci zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie prędkości - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie prędkości

Data publikacji 28.10.2015

Przykładowy obrazGnieźnieńscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierowców, w tym kierującego ciężarówką, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h. Teraz na odzyskanie uprawnień do kierowania pojazdami będą musieli poczekać 3 miesiące.

 

Wczoraj (27.10.2015r.) podczas kontroli prędkości prowadzonych przez policjantów gnieźnieńskiej drogówki kolejnych dwóch kierowców straciło prawo jazdy, za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

23-letni mieszkaniec Strzałkowa jadący audi A4 został zatrzymany do kontroli w Mąkownicy w gminie Witkowo tuż po godzinie 9:00. Przeprowadzony pomiar wykazał, że poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością 106 km/h. Kolejny kierowca, który stracił prawo jazdy to 34-letni mieszkaniec Witkowa. W miejscowości Czechy w gminie Kłecko przed godziną 17:00 mężczyzna kierował ciągnikiem siodłowym scania wraz naczepą z prędkością 119 km/h.

W świetle obowiązujących przepisów kierowcy na najbliższe trzy miesiące pożegnają się ze swoimi dokumentami uprawniającymi do kierowania pojazdami. Zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.