Spotkanie w Prymusie - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie w Prymusie

Data publikacji 27.10.2015

Przykładowy obrazW ramach programu "Bezpiecznie to wiedzieć i znać" mł. asp. Agnieszka Jankowska spotkała się z uczniami klas pierwszych w Szkole Podstawowej Prymus w Gnieźnie. Rozmawiała o sprawach ważnych dla bezpieczeństwa milusińskich, takich jak poruszanie się po drogach i korzystanie z odblasków.

 

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie w piątek (23.10.15) odwiedziła najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej Prymus w Gnieźnie. Spotkanie odbyło się w ramach programu prewencyjnego pn. „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”.

Funkcjonariuszka przypomniała dzieciom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie nie mieli się czego wstydzić, wykazali wysoki poziom posiadanej na ten temat wiedzy. Policjantka zwróciła również uwagę na obowiązek noszenia elementów odblaskowych, przypomniała również numery telefonów do służb ratunkowych.

Mundurowi zajmujący się profilaktyką wśród dzieci podkreślają, że bezpieczeństwo i edukacja dziecka to sprawa niezwykłej wagi w wychowywaniu pociechy. Poza wskazówkami policjantów warto, by rodzice rozmawiali w domu ze swoimi dziećmi o bezpiecznych zachowaniach. Kontakt z policjantem powinien tę wiedzę ugruntować i wzmocnić, by do niepożądanych sytuacji z udziałem dzieci dochodziło jak najrzadziej.

 

Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz