Podsumowanie działań "Trzeźwość" - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań "Trzeźwość"

Data publikacji 28.09.2015

Przykładowy obrazSiedmiuset kierowców skontrolowali pod kątem trzeźwości policjanci wydziału ruchu drogowego na terenie powiatu gnieźnieńskiego. W niedzielę, 27 września br. przez cały dzień sprawdzali, czy kierowcy nie jadą na podwójnym gazie. A wszystko to w ramach akcji "Trzeźwość”.

 

Działania policjantów zorganizowano pod hasłem "Trzeźwość”. Policjanci przeprowadzili 700 badań. Tylko jeden kierowca znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. 20 latek kierujący skuterem został zatrzymany do kontroli drogowej o godzinie 18.40 na Rynku w Kiszkowie. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie 0,42 promila, dodatkowo mężczyzna nie posiadał dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC. Niebawem 20 latek odpowie przed sądem za jazdę w stanie po użyciu alkoholu i brak wymaganych dokumentów.

Jednak nie można zapominać, że nawet jedna osoba będąca pod wpływem alkoholu stanowi duże zagrożenie na drodze. Wczorajszy dzień pokazał jednak, że wielu uczestników ruchu drogowego potrafi zachować się odpowiedzialnie.