Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpiecznie na kąpieliskach

Data publikacji 15.07.2015

Przykładowy obrazDzielnicowi od początku wakacji prowadzą kontrole kąpielisk w rejonach jezior na terenie miasta i gminy Gniezno. Zwracają szczególną uwagę na zakłócanie porządku publicznego, spożywanie alkoholu, wybryków chuligańskich, zaśmiecania i ryzykownych zachowań podczas kąpieli wodnych.

 

Działania są prowadzone w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2015”. Funkcjonariusze Zespołu Dzielnicowych na bieżąco prowadzą kontrole kąpielisk na terenie miasta i gminy Gniezno. Szczególną uwagę zwracają na zakłócanie porządku publicznego, spożywanie alkoholu, wybryków chuligańskich, zaśmiecania i ryzykownych zachowań podczas kąpieli wodnych. Optymizm budzi fakt, że nigdzie nie stwierdzili poważniejszych przypadków łamania prawa.

Kąpiele i wypoczynek nad wodą to jedno z ulubionych zajęć w sezonie letnim mieszkańców naszego powiatu. Jednak, aby ten czas upłynął w bezpiecznej atmosferze, policjanci apelują o stosowanie się do podstawowych zasad dotyczących bezpieczeństwa nad wodą. Dotyczy to również osób korzystających ze sprzętu pływającego.

Szczególnie mundurowi zwracają się do rodziców, by uważali na swoje pociechy, nie pozostawiali ich bez opieki. Przypominają, że bezpiecznie jest na plażach strzeżonych, a więc tam gdzie są ratownicy. Najszybsze łodzie i najsprawniejsi ratownicy czy policjanci nie pomogą, gdy zabraknie wyobraźni i ostrożności.

 

 

 

Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz

 

Powrót na górę strony