Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy osoby po dopalaczach trafiły do szpitala

Data publikacji 14.07.2015
Przykładowy obrazGnieźnieńscy policjanci otrzymali wczoraj (13.07) niepokojące informacje z miejscowego szpitala. Trafiły tam trzy osoby w wieku od 18 do 40 lat po zażyciu dopalaczy! Jedna z nich z objawami zatrucia została przewieziona na oddział toksykologii w Poznaniu.

 

W poniedziałek po południu pogotowie zostało wezwane do nieprzytomnego mężczyzny. Okazał się nim 40 letni gnieźnianin, który został przewieziony na SOR. Jak ustalono pacjent najprawdopodobniej zażył środek o nazwie „Mocarz”. Mężczyzna z objawami zatrucia dopalaczami został przewieziony do szpitala w Poznaniu.

Do szpitala w Gnieźnie trafiły wczoraj jeszcze dwie inne osoby: 18 letnia kobieta i 19 letni mężczyzna, mieszkańcy Gniezna, którzy również zażywali dopalacze.

 

Funkcjonariusze ostrzegają przed zażywaniem nieznanych substancji.

Policjanci występują również z apelem do dorosłych. „Prosimy, aby rodzice zwracali szczególną uwagę, czy co najmniej niepokojące efekty zachowania po dopalaczach nie występują u ich dzieci. Podobnie, jak znaleziony w mieszkaniu, czy ubraniu dziecka susz roślinny, może być sygnałem, że dziecko zażywa narkotyki. Wtedy, aby zapobiec najgorszemu, konieczna jest właściwa i szybka reakcja” Mieszanki te często okazują się śmiertelne dla organizmu. „Zwracajmy uwagę na zachowanie naszych najbliższych, na środowisko, w jakim przebywają. Wystarczy naprawdę chwila, by doszło do tragedii, ale wystarczy jedna decyzja, by zapobiec, by pomóc, by uratować. Apelujemy o przekazywanie wszelkich informacji o dopalaczach do każdej najbliższej jednostki policji”.


Powrót na górę strony