Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczyła prędkość o 52 km/h, straciła prawo jazdy

Data publikacji 09.07.2015

Przykładowy obrazMieszkance Łubowa, która przekroczyła dozwoloną prędkość w ternie zabudowanym o 52 km ponad dopuszczalny limit zatrzymano prawo jazdy. W myśl nowych, obowiązujących od 18 maja przepisów już czterem kierowcom na terenie naszego powiatu gnieźnieńscy policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

 

Od 18 maja obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Mimo, że obowiązują już prawie 2 miesiące, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy o tym zapominają lub świadomie je lekceważą.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 7 lipca o godzinie 15.30 w miejscowości Czechy w gminie Kłecko. Policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali tam do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes Benz. Kierująca pojazdem 44 letnia mieszkanka gminy Łubowo jechała z prędkością 102km/h – czyli 52 km ponad dopuszczalny limit w obszarze zabudowanym. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy i nałożono mandat karny w wysokości 400 zł i 10 punktów karnych.

Od początku obowiązywania nowych przepisów gnieźnieńscy policjanci zatrzymali już cztery prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Powrót na górę strony