Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Promowali bezpieczeństwo nad Jeziorem Popielewskim

Data publikacji 09.07.2015

Przykładowy obrazW sobotę 4 lipca br. odbył się Festyn Rodzinny nad Jeziorem Popielewskim. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Pod Żaglami. Podczas festynu można było popływać jachtami żaglowymi, kajakami i rowerkami wodnymi, jak i skorzystać z rad policjantów z Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Trzemesznie czuwali zaś nad bezpieczeństwem uczestników.

 

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla mieszkańców Miasta i Gminy Trzemeszno. Ochotnicza Straż Pożarna z Trzemeszna nie tylko zabezpieczała festyn od strony wody jak i przeprowadziła pokaz ratownictwa wodnego, gdzie podejmowano tonącego na łódź ratunkową. Natomiast Komenda Powiatowa Policji z Gniezna jak i Komisariat Policji Trzemeszno czuwały nad  porządkiem i bezpieczeństwem uczestników festynu. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Gniezna promowali program „Bezpieczna Woda”. Chętni mogli założyć „alko gogle”, czyli okulary wyposażone w soczewki zniekształcające obraz dając wrażenie, jakby nosząca je osoba była pod wpływem alkoholu i pokonać tor przeszkód.

Na zakończenie festynu wystąpił zespół „Zagrali i Poszli”, który zaprezentował utwory ze swojej płyty „Życie jak droga”.

Głównym założeniem festynu była dobra zabawa, ale również okazja do przypomnienia zasad szeroko rozumianego pojęcia bezpieczeństwa.

 

 

 

 

Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 

 

Powrót na górę strony