Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za swój pośpiech - video

Data publikacji 08.07.2015
Przykładowy obrazPolicjanci z Gniezna zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który widząc na sygnalizatorze światło czerwone nie zatrzymał się tak jak inni kierowcy, przyśpieszył przejeżdżając linię ciągłą i przejechał samochodem przez skrzyżowanie stwarzając jednocześnie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu. Kierowca popełnił wykroczenia nie wiedząc, że w niewielkiej odległości za nim jadą funkcjonariusze w nieoznakowanym radiowozie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w godzinach popołudniowych na jednym ze skrzyżowań w Gnieźnie. Policjanci z drogówki, patrolując radiowozem nieoznakowanym drogę wylotową z miasta zauważyli i zatrzymali do kontroli kierującego seatem inca, który pomimo nadawanego na sygnalizatorze sygnału czerwonego zlekceważył to i przejechał przez skrzyżowanie. 25-letni gnieźnianin stworzył w ten sposób zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu, nie spodziewając się, że w niewielkiej odległości za nim jadą policjanci samochodem nieoznakowanym.

W trakcie kontroli mężczyzna oświadczył, że „miał dość stania w korku i śpieszył się do domu”. Funkcjonariusze zatrzymali 25-latkowi prawo jazdy. Sprawa znajdzie teraz swój finał w miejscowym sądzie.

 

{flvremote}http://www.wielkopolska.policja.gov.pl/"/"/biblioteka/filmy3/gniezno-25-latek.flv{/flvremote}

 

Powrót na górę strony