Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znakowali rowery

Data publikacji 07.07.2015

Przykładowy obrazGnieźnieńscy policjanci z Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii, Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej uczestniczyli w akcji znakowania rowerów zorganizowanej przez Galerię Gniezno.

 

Z inicjatywą przeprowadzenia działań dla mieszkańców naszego miasta wystąpiła Galeria Gniezno. Akcja odbyła się na terenie hipermarketu. Każdy zainteresowany miał możliwość oznakowania swojego jednośladu. W trakcie spotkania przeprowadzono również instruktaż dla przybyłej młodzieży z Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie na temat zachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym w trakcie poruszania się rowerem.

Znakowanie rowerów przez Straż Miejską w Gnieźnie, odbywa się za pomocą urządzenia grawerskiego "ENGRAWER", na prośbę właściciela roweru, który powinien posiadać przy sobie dowód osobisty (potrzebny numer PESEL) oraz dowód potwierdzający, że rower jest jego własnością (np. rachunek), lub posiada wspomniane oświadczenie własności roweru. Cała procedura zajmuje kilka minut. 

 

 

 

Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 

 

Powrót na górę strony