Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakończył się kurs samoobrony

Data publikacji 02.07.2015

Przykładowy obrazPrawie 50 kobiet i kobiet z dziećmi wzięło udział w kolejnej edycji kursu samoobrony, który został zorganizowany przez policjantów  z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Kurs prowadził  policjant - specjalista z zakresu samoobrony i prewencji kryminalnej. Serdeczne podziękowania za naukę pomocy przedlekarskiej kierujemy w stronę funkcjonariuszy JRG w Gnieźnie, a za udostępnienie pomieszczeń dziękujemy Pani Beacie Czechańskiej – dyrektor III LO w Gnieźnie.

 

Zajęcia odbywały się w pomieszczeniach III LO mieszczącego się przy ulicy Sobieskiego w Gnieźnie.  W trakcie spotkań, pod okiem policyjnego instruktora, panie i panie ze swoimi dziećmi ćwiczyły podstawowe techniki samoobrony. Zajęcia praktyczne poprzedzone były prelekcją dotyczącą bezpiecznych zachowań i zasad postępowania w sytuacji gdy staniemy się ofiarą przestępstwa. Grupa została zapoznana z pomocą przedlekarską prowadzoną przez funkcjonariuszy straży pożarnej w Gnieźnie.

Panujące powszechnie przekonanie, że kobiety są słabsze fizycznie od mężczyzn oraz łatwiej poddają się paraliżującemu strachowi, sprawia iż sprawcy napadów i zuchwałych kradzieży postrzegają je jako ofiary łatwiejsze do pokonania niż mężczyzna. Z tego też względu kobiety przeszły również szkolenie w zakresie obezwładniania napastnika w sytuacjach krytycznych, dzieci natomiast oprócz podstawowych technik samoobrony zostały zapoznane z zasadami zachowania podczas wakacji.


W przeciągu kilku lat policjanci z Wydziału Prewencji w Gnieźnie zorganizowali kilkanaście kursów samoobrony, w których uczestniczyło kilkaset kobiet. Kursy te cieszą się cały czas dużym zainteresowaniem.

We wrześniu zapraszamy obecne uczestniczki wspólnie z dziećmi na ciąg dalszy kursu samoobrony, o którego terminie rozpoczęcia poinformujemy pod koniec sierpnia.

 

 

Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz

 

 

Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
 
 

 

 

Powrót na górę strony